Hlášení rozhlasu ze dne 22.4.2015.

1. V rámci projektu Maršov-Zdravá obec se bude konat ve čtvrtek 23.4.v 17:00 hod. v zasedací místnosti Obecního úřadu přednáška o léčení pohybového ústrojí bylinkami.  Přednášet bude p.Karel Stenbauer, spolupracovník léčitele Pavla Váni.Účastníci si přinesou papír a pero k zapsání receptů.Po skončení přednášky si zájemci budou moci za nízké ceny (do 30,- Kč) zakoupit masti a bylinky. Nejedná se o předváděcí akci.

2. Myslivecké sdružení Maršov zve srdečně v sobotu  25.4. všechny občanya hlavně děti na  DEN  ZEMĚ s tímto programem:
 - v 9:00 hod. bude zahájení v parku Pod Lipami
 - následně proběhne sázení stromků v parku a pak
 - výšlap lesem v blízkém okolí obce s poznáváním zvířat, rostlin a besedou
    s  myslivci
 - proběhne hledání pokladů i střelba ze vzduchovky na pohyblivý  terč
 - špekáčky na opečení u poledního táboráku jsou zajištěny, nápoje si každý
    přinese vlastní

- na závěr bude překvapení!

3. Drůbežárna Prace bude v sobotu 25.4. ve 14:30 hod. u Obecního úřadu      prodávat:

- kuřice všech barev a chovné kohouty, cena 160 – 170 Kč

- roční slepice, cena 80 Kč

- brojlerová kuřata a káčata

- krůty, housata,  husokačeny

- krmivo pro drůbež a králíky

- dále pak vykupovat králičí kůže, cena až 20 Kč za kůži.

4. Obecnímu úřadu byly nahlášeny černé skládky v okolí vodárny směrem na Lažánky a u vrby v Jazerném, které byly následně uklizeny. Obecní úřad žádá občany, aby nepřispívali k tvorbě černých skládek a ohlásili jakékoliv podezřelé chování jedinců, kteří takto znečišťují okolní přírodu.

Drobný domovní odpad patří do popelnic, které jsou pravidelně vyváženy.
Počet popelnic pro jeden dům není omezen, pokud nestačí jedna popelnice,
mohou si občané pořídit další a odpadu se zbavit inteligentně, ne vyhazováním na černé skládky. Obecní úřad navíc každoročně zajišťuje přistavení kontejnerů na objemný odpad.  Od čtvrtka 7.5.2015 budou na parkovišti naproti Obecnímu úřadu přistaveny dva kontejnery: velký kontejner na objemný odpad /nábytek, koberce apod./ a další kontejner na elektrodpad. Kontejnery budou odvezeny ráno v pondělí 11.5.

Datum vložení: 22. 4. 2015 0:00