Hlášení rozhlasu ze dne 27.4.2020

1.

Informujeme občany, že minulý týden v pondělí nám bylo firmou zajišťující svoz plastových obalů sděleno, že do kontejneru u obecního úřadu byla vhozena plechová nádoba s vyjetým olejem. Bohužel na to přišli až po naložení, kdy se za vozem objevila stopa po tomto oleji. Došlo k znehodnocení tohoto nákladu a pro recyklaci byl nepoužitelný. Náklad musel být odvezen do spalovny a nákladový prostor auta čistila odborná firma. Obec bude platit pokutu. Dnes se opět v kontejneru na plasty objevila igelitová kabela s elektro odpadem. Nezbývá nic jiného než instalovat kamery se záznamem. Také v kontejnerech na bioodpad se objevují materiály, které tam nepatří, jako například igelitové pytle.  Apelujeme na zodpovědný přístup k třídění odpadu, je to náš příspěvek k ochraně životního prostředí.

2.

Oznamujeme občanům, že ve dnech od 4.5. do 6.5. bude v naší obci probíhat sběr odečtu stavu vodoměrů Vodárenskou společností Tišnov. Žádáme občany, aby stavy vodoměrů vylepily na viditelném místě.

Datum vložení: 27. 4. 2020 0:00