Hlášení rozhlasu ze dne 25.3. 2020

1.      Veterinární ordinace zvěrolékaře Viktora Dvořáka oznamuje, že v měsíci dubnu neproběhne hromadné očkování psů. Až to situace dovolí, tak akce proběhne později. Občané budou informováni minimálně 14 dnů předem.

2.       Připomínáme znovu občanům jak nakládat s použitými jednorázovými rouškami. V domácnosti by měli občané použité jednorázové ochranné roušky vložit do pevného plastového pytle a zavázat. Pytel by pak měl být vložen do druhého plastového pytle a opět pevně zavázán.

Odpad lze odložit pouze do směsného komunálního odpadu. Je nutné zásadně dávat odpadky- zejména roušky do dvou plastových pytlů, které se pevně zaváží a následně odloží do popelnice na směsný komunální odpad.

V žádném případě nevhazujte roušky do záchodů, hrozí poškození či dokonce zničení čerpadel, nebo zanešení čističky odpadních vod. V situaci jaká je si prosím nezpůsobujme další zbytečné problémy. A k ČOV se váže ještě jedna informace.   Na valné hromadě SVaK Tišnovsko která byla plánovaná na dnešek, mělo být hlasováno o usnesení, kterým svazek převezme naši ČOV do užívání od 1.5.2020.  Konání této valné hromady bylo zrušeno a nový termín bude zveřejněn  až to situace dovolí.

Ještě mi na závěr dovolte poděkovat občanům naší obce za doposud vzorné dodržování opatření přijatých naší vládou v souvislosti s epidemií koronaviru a zároveň všem popřát pevné zdraví.

Datum vložení: 25. 3. 2020 0:00

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024