Hlášení rozhlasu ze dne 23.3.2020

• Obecní úřad oznamuje, že zajistil rozvoz 2x týdně základních potravin pro naše seniory, kteří nemají možnost, aby se obrátili například na rodinné příslušníky. Kontaktujte prosím paní Bučkovou s připraveným seznamem nákupu na telefonním čísle 739 101 360 do Chráněného bydlení Deblín v pracovní dny od 8:00 do 15:00 hod.
  • Pokračuje distribuce roušek dle věku občanů do schránek.  Žádáme občany, aby si kontrolovali schránky.
  • Pekařství Balabán nabízí dovoz pečiva do domácností. Bližší informace naleznete na: www.pekarstvibalaban.cz
  • Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice bude prodávat ve středu 25.3.2020 před OÚ čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, uzená masa a jiné speciality.
  • Společnost SUEZ, která má na starost svoz domovního odpadu v naší obci, nás požádala o zveřejnění informace, jak nakládat s jednorázovými rouškami v domácnostech. Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm a zavažte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.  Pokud máte nařízenou karanténu nebo je u Vás potvrzená nemoc COVID-19, je nutné tyto pytle zvenčí vydezinfikovat. Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do popelnice na směsný komunální odpad. V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo popelnice, abyste neohrozili zdraví ostatních obyvatel a pracovníků svozové společností. Po manipulaci s odpady je vždy nutné si umývat ruce mýdlem a vodou.

Datum vložení: 23. 3. 2020 0:00