Hlášení rozhlasu ze dne 18.3.2020

1. Obecní úřad oznamuje, že zajistil rozvoz 2x týdně základních potravin pro naše seniory, kteří nemají možnost, aby se obrátili například na rodinné příslušníky. Kontaktujte prosím paní Bučkovou s připraveným seznamem nákupu na telefonním čísle 739 101 360 do Chráněného bydlení Deblín v pracovní dny od 8:00 do 15:00 hod.

2. Obecní úřad žádá občany, aby vycházeli ven pouze v nezbytně nutných případech se zakrytými ústy a nosem. Pokud nemáte respirátor, poslouží jakákoliv rouška, šátek, šála. Nevstupujte do obchodů, na poštu a dalších společných prostor bez těchto pomůcek – chraňte sebe i ostatní. Vyhněte se blízkému kontaktu s jinými lidmi.

Upozorňujeme rovněž občany, kteří mají nařízenou domácí karanténu a tento nutný režim nerespektují, že jim za porušení nařízené karantény hrozí pokuta až 3 miliony Kč. Takto úmyslné šíření koronaviru může být bráno jako trestný čin s odnětím svobody.
    Děkujeme za pochopení a Váš zodpovědný přístup.

3.  Restaurace ORATOR v Lažánkách nabízí možnost odebírání obědů s sebou, vždy pondělí-pátek v čase od 11.30 - 14.00 hod. Zájemci o tuto službu se mohou hlásit telefonicky na čísle

606 856 154, případně elektronicky  j.orator@seznam.cz.

4. Oznamujeme občanům, že od středy 18. 3. 2020 je uzavřen úřad obce Maršova pro veřejnost.
    Komunikace s pracovníky úřadu je možná pouze elektronickou cestou, prostřednictvím České pošty nebo telefonicky na tel. č. 549 430 188 (účetní) a 603 519 330 (starosta).
    Místní poplatky nelze v současné době platit v hotovosti. Veškeré platby lze provést převodem na účet.

5. Obecní úřad oznamuje, že zasedání zastupitelstva obce,které se mělo konat v úterý 24.3. 2020 je zrušeno z důvodu karantény.

6.Jménem České pošty, s.p., Depa Brno 73, bych vás chtěla informovat, že dnes zahájili bezkontaktní doručování zásilek, což znamená, že veškeré doporučené zásilky a obyčejné listovní zásilky, které se nevejdou do schránky adresáta, budou uloženy po maximální úložní dobu (pokud to odesilatel nevyloučil) na ukládacích poštách. Ukládací doba bude zpravidla 30 dní. Důchody a balíkové zásilky se doručovat budou tak, aby byla zajištěna maximální ochrana zdraví jak našich zaměstnanců, tak jednotlivých adresátů. Poukázky budou vhazovány do schránek. Ve výjimečných případech, kdy není adresát schopen se na pobočku dostavit (týká se seniorů nebo hendikepovaných občanů), doručíme na žádost jak poukázku s penězi, tak doporučenou zásilku

1.

Datum vložení: 18. 3. 2020 0:00